Touch To CALL
HEXA ROOF GARDEN
+982128424547

متریال ساخت آلمان

دلیل اصلی انتخاب شرکت HRG توسط کارفرمایان، استفاده از مرغوب ترین متریال در تمام مراحل پروژه می باشد. متریال زیر سازی روف گاردن از لحاظ پایداری عملکرد روف گاردن بسیار حائز اهمیت می باشد.

شرکت Zinco آلمان ساخت محصولات مخصوص زیر سازی روف گاردن را در سال 2009 آغاز نموده و امروزه توانسته است با عرضه محصولات با کیفیت، تمامی گواهینامه های استاندارد جهانی در این زمینه را کسب نماید. از جمله محصولات این شرکت عبارت اند از:

1-لایه فیلتر خاک: Filter Fleece

لایه فیلتر خاک که از جنس پشم گوسفند است در واقع محافظی است برای لایه زهکشی آب به این صورت که اگر این لایه نباشد مخزن های موجود در لایه زهکشی آب به راحتی از خاک باغچه و کود پر شده و قابلیت ذخیره سازی خود را از دست می دهند. این نوع لایه فیلتر خاک به دلیل کیفیت بالای آن قیمت بیشتری در ایران دارد به همین علت اکثر اجراکنندگان روف گاردن بجای آن از لایه ژئوتکستایل استفاده می کنند که کیفیت کمتری داراست و ارزان تر است.

2-لایه زهکشی آب

آبی که از خاک نفوذ کرده و به سمت پایین در حرکت است اگر کنترل و هدایت نشود موجب خسارت به ساختمان، نم زدگی و در نهایت پوسیدگی خواهد شد. مهندسین شرکت زینکو با بهره گیری از پیشرفته ترین تکنولوژی روز دنیا محصولی با کیفیت را تحت عنوان لایه زهکشی آب (Floradrain) تولید کرده که هدایت و ذخیره سازی مناسب آب توسط این محصول صورت می پذیرد. ساختار این محصول بصورت شبکه شبکه بوده و جنس آن از پلی اتیلن است. Floradrain مانع هدر رفتن آب های اضافی شده و از انباشته شدن آن زیر بستر خاک و پوسیدگی ریشه ها جلوگیری می کند.

در این لایه مخزن های کوچکی قرار داده شده که برای جمع آوری آب های اضافی هستند و لوله های هدایت کننده ای که در زیر این لایه تعبیه شده باعث هدایت آب به مخزن و در نهایت ذخیره آب خواهند شد.

3-لایه ضد نفوذ ریشه: Anti-root membrane(root barrier)

این لایه مانع محکمی است در برابر نفوذ ریشه گیاهان و درختان. سوراخ نمی شود، آسیب نخواهد دید و از سقف شما محافظت خواهد کرد. این لایه به هنگام رشد گیاهان و درختان روی بستر بام مانع رسیدن ریشه ها به سطح بام شده و یکی از مهمترین لایه های روف گاردن می باشد. شرکت زینکو آلمان این لایه ها را در بهترین کیفیت تولید کرده است.

4-لایه عایق رطوبت(آب بندی): Water proofing

این لایه همانطور که از نامش آشکار است از رسیدن رطوبت به سطح بام جلوگیری می کند. اگر سطح روف گاردن بر اثر بارش فراوان مملو از آب شود ابتدا آب های اضافی توسط مخزن های کوچک یکپارچه موجود در لایه زهکشی جمع آوری و به مسیر کم خطر هدایت خواهند شد. نقش این لایه زمانی مشخص می شود که آب از تمام لایه های بالایی نفوذ کرده و به سطح بام نزدیک می شود.این لایه، بطور کامل از نم زدن بام شما جلوگیری خواهد کرد.

عایق رطوبتی در ساختمانها، ایجاد یک مانع نفوذ ناپذیر روی سطوح فونداسیون ها، سقف ها، دیوارها و دیگر اعضای سازه ای ساختمان برای جلوگیری از نفوذ آب به این سطوح است. مصالح متداول برای عایق رطوبتی در ساختمان عبارتند از مواد سیمانی، مواد قیری و مواد نانو پلیمری.

این عایق در سازه ها به طور کلی برای زیرزمین ساختمان، دیوار، حمام و آشپزخانه، بالکن، تراس یا سقف، روف گاردن ، مخازن آب و استخرها و غیره مورد نیاز است.

5-لایه محافظ: Protecting Layer

این لایه معمولا زیر یا روی لایه های آسیب پذیر قرار می گیرد و موجب حداقل شدن آسیب های با عوامل انسانی یا فشار وزن لایه های فوقانی خواهد شد.

می خواهید بیشتر بدانید؟

هر سوالی در زمینه روف گاردن، برآورد هزینه یا مدیریت گیاهان دارید از ما بپرسید

تماس با ما